Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Vítání čínského prezidenta mi připomínalo reklamu na Facebooku. Takové ty dotované příspěvky. Nikdo to nechce, musí to být.

Novinka

Z domova

Když jsme se chystali protestovat proti porušování lidských práv v Tibetu, netušili jsme, že skončíme demonstracemi za vlastní svobodu u nás doma. Nejvíc mě překvapila angažovanost Miroslava Kalouska. Jak to, že byla jediná takto hlasitá? Že by překvapila i všechny ostatní?

Na domech svých sousedů jsem české a čínské vlaječky naštěstí nenašel. Zřejmě si už nejsou tak jistí nikdy nekončící železnou oponou, jako když za okna dávali vlaječky ruské a my ostatní naslouchali Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě. Škoda, že Hlas Ameriky před 12 lety skončil. Hlas Evropy aktuálně slábne.

Ze světa

Číně bych popřál, aby se postupně vrátila ke svým původním kořenům. Společně s Egyptem a Mezopotámií má nejdelší civilizační prameny.

Pecka 

A dáme si PSY, Gangnam style! Neee! Zůstaneme současní. Velké Velikonoce v podání Ariany Grande. Z jejího jména si dělali legraci, že je to typ počítačového písma nebo velká káva. Tady vypadá jako kočka s velkýma ušima. Asi to měl být kostým zajíčka. Rozhodně má grande hlas.

Nevěříte? Tak ještě tohle:

Delší čtení

Řadu z vás jistě překvapí, že tento expert nepředpovídá Číně zase tak světlou ekonomickou budoucnost. Změnilo se něco po 6 letech od této konference? Jsou u toho české titulky.

Záběr

Všechno bude ok. Kej?

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

Hláška

Budoucí americký prezident v tom má jasno. Čína může za všechno!

U příležitosti návštěvy čínského prezidenta bych ještě jednou rád poděkoval za čínské výrobky. Především ty navržené v Kalifornii.

Na Twitteru už jsem to udělal:

A jedna smutná zpráva na závěr. Podle průzkumu lidé stále ještě nejvíc věří Babišovi a Sobotkovi. Der frenc, hev a najs Satrdej und sunday.